Dziewczęta z M four B POŁONINY

Dziewczęta z M four B POŁONINY
MFB

piątek, 23 stycznia 2009

Galeria :-)

_________________Małgorzata :^P_________________

_________________Mirabella ;D _________________

_________________Magdalena :^)_________________

_________________Bożena ;>_________________

_________________Marcelina ;p
_________________


To zdjęcie również pochodzi z kopca Kościuszki... W składzie :
  1. Mirabella
  2. Bożena
  3. Marcelina
Trzy nasze panienki Małgosia, Bożena i blondyna Mirabella ;>

Jak to się mówi "wpuść babe do biura, a atrament wypije" to tak samo jak z nami wpuścić nas na kopiec Kościuszki a będziemy biegać dookoła... ;p
Ha ha... a to cała ekipa MfourB-Połoniny z pewnym dodatkiem... zgadnijcie jakim...

Powiedzmy, że uczyły się razem z nami na jednej z krakowskich uczelni.


Nasze 2 koleżaneczki Bożena i Małgorzata, pod jakimś pomnikiem na wycieczce... ;]

środa, 21 stycznia 2009

Temat : "Podstawowe mierniki i źródła informacji gospodarczej" czyli o planie Balcerowicza


Na kolejnych zajęciach z panem Kornagą rozmawialiśmy o planie Balcerowicza. A cóż to takiego...? Plan Balcerowicza to potoczna nazwa pakietu reform gospodarczo-ustrojowych, przygotowanego w ciągu 11 dni, którego realizacja rozpoczęła się w roku 1990.
Nazwę tę utworzono od nazwiska głównego autora tych reform, ówczesnego wicepremiera i ministra finansów.
Skutkiem ustaw było znaczne obniżenie inflacji i deficytu budżetowego, likwidacja niedoborów rynkowych i centralnego rozdzielnictwa materiałów, uzyskanie zgody wierzycieli na redukcję zadłużenia zagranicznego, olbrzymi przyrost rezerw dewizowych, największy wzrost gospodarczy w krajach byłego bloku wschodniego, niwelacja zacofania technologicznego gospodarki, znaczna poprawa stanu środowiska naturalnego, ograniczenie energochłonności gospodarki oraz utworzenie w ciągu 2 lat 600 tysięcy przedsiębiorstw prywatnych, w których znalazło miejsce pracy 1,5 mln osób.
Oprócz tego rozmawialiśmy o upadku komunizmu oraz PKB czyli produkcie krajowym brutto.

Temat : "Człowiek przedsiębiorczy filarem gospodarki rynkowej"

Drugi typ zajęć, który rozpoczęliśmy dotyczył przedsiębiorczości i w sumie wszystkiego co z tym związane. Pierwszy omawiany temat wydawał się strasznie nudny i nie za bardzo wiedzieliśmy co mamy mówić. Ale późnej grupa się rozkręciła i każdy miał dużo do powiedzenia. Na początku trzeba było wytłumaczyć co to tak właściwie jest przedsiębiorczość...?
Przedsiębiorczość jest to cecha charakteru lub zespół cech w grupie i zachowań właściwych przede wszystkim dla przedsiębiorców. Na podstawie tej definicji sami określaliśmy kim jest człowiek przedsiębiorczy. Tak więc człowiek przedsiębiorczy jest to osoba która posiada kilka cech:
- kreatywność
- umiejętność wykorzystania pomysłów, okazji
- dynamizm
- aktywność
- skłonność do podejmowania ryzyka
- umiejętność przystosowywania się do zmieniających się warunków
- innowacyjność
- motoryka
- wiedza
- zrównoważenie intelektualne i emocjonalne
- zdolność przewodzenia i współpracy z innymi ludźmi
- asertywność
- ambicja
- pewność siebie
Później rozwiązywaliśmy ankietę "czy jestem przedsiębiorczy oraz czy potrafię radzić sobie w trudnych sytuacjach?" Wyszło ze jeszcze wiele am brakuje do osób przedsiębiorczych, ale będziemy się doskonalić.

Temat : "Na dobry i ciekawy początek" oraz "Między codziennością a nauką"

Nasze pierwsze zajęcia rozpoczęły się od dokładniejszego zapoznania z celami projektu. Później zajęliśmy się omawianiem pierwszych poważnych tematów. Nasza nauczycielka biologii pani Klaudia, prowadząca zajęcia, przygotowała dla nas niespodziankę, dzięki której mieliśmy włączyć się w "zabawę". Pierwszym poleceniem było włączenie komputera, w celu założenia bloga. Tylko, że coś było nie tak. Komputer nie działał. Zaczęły się spekulacje dlaczego...? Ktoś powiedział, że siadł dysk twardy... itd. W końcu okazało się, że pani wyciągnęła wtyczkę z gniazdka. I tak właśnie zaczęła się nasza przygoda z tym projektem. W prosty sposób zostały nam wytłumaczone pojęcia takie jak hipoteza, czy też spostrzeżenie. Po uruchomieniu tego "zepsutego" komputera założyliśmy bloga. A na następnych zajęciach powstała pierwsza notatka o naszej grupie MfourB-Połoniny.

wtorek, 20 stycznia 2009

Logo MfourB-Połoniny


Logo naszej grupy MfourB Połoniny jest powiązane w sumie ze wszystkim z czym powinno się kojarzyć.

Zielony kolor napisu oraz trawka nawiązują do malowniczej krainy z której pochodzimy. Szkoła, do której chodzimy znajduje się na obrzeżach Bieszczad, a jak wiadomo znajdują się tam dwie połoniny Wetlińska i Caryńska. Natomiast otwarta książka i dwa ołówki pod nią maja symbolizować, naszą pracowitość, czy też chęć zdobywania wiedzy.

Cześć !!!
Mam na imię Bożenka. Uczęszczam do klasy drugiej gimnazjum im. prof. Stefana Myczkowskiego w Czarnej. Razem ze mną do klasy chodzi 17 osób. Moja szkoła ma różne osiągnięcia głównie z dziedziny sportu. Książka, która pozostawiła na mnie niezatarty znak to powieść Aleksandra Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec”. Jest to utwór przedstawiający życie chłopców, którzy swe życie oddali za ojczyznę. Te opowiadanie pokazuje nam: „Jak pięknie żyć i jak pięknie umierać”. Mam wiele zainteresowań między innymi interesuję się historią Polski. Nie posiadam określonej dziedziny nauki, w której czuje się najlepsza. Internet w moim życiu jest wykorzystywany do nauki, szczególnie ściągania różnych informacji, ale również służy mi do zawiązywania nowych znajomości i kontaktowania się z moimi przyjaciółmi.



Hej. Nazywam się Mirabella i chodzę do Gimnazjum w Czarnej im. Profesora Stefana Myczkowskiego. W klasie wołają na mnie Mira. Jestem raczej zwariowana i pełną pomysłów dziewczyną. Razem w klasie jest nas 16, jestem jedyną blondynką w klasie ;) Nie mogę narzekać na swoją klasę, bo żyjemy jak w rodzinie. Moimi zainteresowaniami są samochody (szczególnie sportowe ) i wycieczki górskie na rowerach , robienie zdjęć oraz taniec, chociaż jestem amatorem. Ostatnio przeczytałam książkę ,, Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Wywarła ona na mnie ogromne wrażenie, ponieważ opowiada o trójce przyjaciół, którzy żyli w czasach drugiej wojny światowej i walczyli w Szarych Szeregach. Naprawdę polecam tę książkę tym, którzy chcą się dowiedzieć jak traktowano ludzi podczas wojny. Jak korzystam z internetu?? Korzystam z niego gdy potrzebuje informacji do szkoły oraz dla własnej rozrywki. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez telefonu komórkowego czy internetu, ponieważ są to dla mnie podstawowe środki komunikacji.. :*

Nazywam się Magdalena Skitał, chodze do gimnazjum w Czarnej im. prof. Stefana Myczkowskiego . Uczęszczam do klasy II"b" i jest nas w klasie 17 osób. Lubię tą szkołe, bardzo fajnie jest się w niej uczyć. Moimi ulubionymi przedmiotami są język polski i biologia. Ostatnio na języku polskim czytaliśmy "Kamienie na szaniec" bardzo dobra książka ale ja bardziej polubiłam "Quo Vadis". Opowiada ona o życiu pierwszych chrześcijan w starożytności i przedstawia też miłosne perypetie Winicjusza z Ligą. Wywarła ona na mnie bardzo duże wrażenie, tak że przeczytałam ją dwa razy. Nie mam hobby, które pokazuje światu, w domu tylko jak nikt nie patrzy lubię pośpiewać i potańczyć, jest to dla mnie frajdą i dodatkową rozrywką. Interesuję się fotografią, uczęszczałam na kółko fotograficzne i dałam zdjęcia na konkurs, ale nie dało to żadnych efektów. Teraz często robię zdjęcia sobie, które potem dodaję do internetu na naszą-klasę, albo fotografuję krajobrazy i dodaję zdjęcia na stronę internetową, którą prowadzę o naszym regionie i o mnie. Z komputera korzystam na różne sposoby. Na samym komputerze to słucham muzyki lub oglądam filmy ze stacji dysków a w internecie mam profil na naszej-klasie, szukam różnych filmów lub teledysków na YouTube oraz mam założone gg przez, które komunikuję się z osobami, które są daleko a uwielbiam z nimi rozmawia.Z internetu korzystam takżę w celach naukowych, aby znaleźć coś do szkoły czy poszukać różnych ciekawostek, które mnie zaintrygowały. Bardzo się ciesze, że mogę uczestniczyć w tym projekcie.

Dzień dobry.

Mam na imię Marcelina. Obecnie uczęszczam do klasy IIb gimnazjum im. prof. Stefana Myczkowskiego w Czarnej. Ogólnie lubię chodzić do szkoły oraz uczyć się. Jednak jak to zawsze bywa przedmioty dzielą się na te które lubię i wręcz przeciwnie. Do moich ulubionych przedmiotów należą : matematyka, biologia, fizyka, plastyka, język polski i o dziwo historia. Natomiast nie na widzę języków obcych.
Nawiązując do szkoły bardzo często biorę udział w olimpiadach przedmiotowych oraz różnych innych konkursach (zwłaszcza plastycznych).
Po za szkołą mam wiele własnych zainteresowań między innymi fotografia z obydwu stron obiektywu tzn. w roli fotografa i modelki. Po za tym lubię czytać książki. Do moich ulubionych należą dzieła Williama Shakespearea angielskiego dramaturga. Osobiście podobają mi się jego utwory. Chociażby "opisy historyczne" w książce pt. "Juliusz Cezar". Nie jest to zwykły utwór o cezarze, opowiada on o jego życiu, przeciwnikach i zwolennikach w bardzo ciekawy sposób.
Innym z moich po za lekcyjnych zajęć jest pisanie wierszy oraz szkice. Moi znajomi uważają, że bardzo dobrze mi to wychodzi, ale dopiero się uczę, więc zobaczymy co będzie później.
Skoro już mowa o nauce to jest w tym bardzo przydatny komputer, który zazwyczaj wykorzystuję w inny sposób. Zapewne jak każda osoba w moim wieku i nie tylko używam go do komunikowana się ze znajomymi z różnych zakątków kraju. Bardzo lubię nawiązywać nowe znajomości. Często jest to możliwe dzięki internetowi, ale to nie to samo co rozmawiać z kimś osobiście. Po za tym uwielbiam muzykę dlatego często korzystam ze stron internetowych do tego przeznaczonych. Lubię również bawić się grafiką, jeśli mogę to tak określić. Nie uważam się za hakera czy kogoś w tym stylu po prostu komputery i ich "obsługa" to coś co lubię.
Cieszę się, że nowoczesna technika umożliwia tak łatwe i szybki znalezienie informacji na dany temat. Podoba mi się również to, że kładziony jest nacisk na nauczanie młodzieży, która często tego nie docenia. Jestem wdzięczna, iż mogę brać udział w tym projekcie.

Mam na imię Małgosia. Chodzę do klasy drugiej Gimnazjum im. prof. Stefana Myczkowskiego w Czarnej. Interesuję się fotografią, uważam, że robię to dobrze.
Z przeczytanych ostatnio książek zainteresowała mnie ta pod tytułem "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego, ponieważ pokazuje ona konspiracyjną działalność młodzieży w czasie drugiej wojny światowej.
Podczas nauki często używam komputera między innymi do pisania referatów itp., ale oczywiście komputer to nie tylko nauka ale i rozrywka czyli przeglądanie stron internetowych czy gry zamieszczone w internecie. Uczę się bardzo dobrze. Biorę udział w wielu konkursach w tym fotograficznych, plastycznych, matematycznych. W tym roku zdobyłam już pierwszą nagrodę w konkursie fotograficznym pod hasłem "Made in Bieszczady - Multimedialne potyczki dzieci i młodzieży". Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym projekcie.